Charisma

15. prosince 2011 v 10:01 | Valentis |  pravý muž
Někdy je těžké popsat, co vás na někom přitahuje. Když jsem se zeptal kamarádky, co si představuje pod pojmem charisma, nebyla schopná mi to vysvětlit, ale podle obličeje mi uměla říct, kdo charisma má a kdo ne. Zařadil bych do toho úsměv. A tím nemyslím jen tvar rtů nebo zubů. Ale celkově jak vypadá celý obličej, když se osoba usmívá. Mimika dělá charisma asi hodně. Emoce jsou vidět.

Na druhou stranu charisma podle mě může být i v tom, jak člověk jedná s lidmi. Vtípek sem, vtípek tam a teď na chvilku zvážníme.. To mi připomíná Metromena z Megamind. Mě osobně byl dost protivnej, takže tohle bude spíš pravidlo, co vylučuje charisma. I když nevím.

Je to asi hodně subjektivní. Borec-Karel řekl, V ksichtu to není. :-)

Oblíbení charisma mít nemusí, ale ti s charisma můžou jimi být.
To je ale blbost. Prázdný řádek se složenou větou. Spíš asi ve většině případů oblíbení jsou.

Podle velkého naučného slovníku:
1. křesťanství; duchovní obdarování určené pro oslavu Boha a pro službu. Novodobá charismatická hnutí zdůrazňují charisma jazyků (modlitba nebo promlouvání v obvykle neznámých jazycích). prorokování (mluvení Božím jménem), uzdravování a vymítání démonů.
uzdravování a vymítání démonů? :D uzdravování a vymítání démonů??? :D vím, jak to bylo myšleno, ale zajímavá myšlenka.. zdravovat démony :D tahle část není ta, co mě zajímala, ale nechám jí tu!
2. sociologie; skutečné nebo fiktivní neobyčejné a nevšední projevy osobních vlastností, díky nimž, je jedincům projevována zvláštní důvěra a úcta
3. přeneseně; zvláštní schopnost oslovovat druhé, přitahovat je.

Což tedy asi říká, že to až tak moc subjektivní není. Zajímalo by mě, co si o tom lidi myslí. A co je na druhých přitahuje. Každopádně nehodlám se ptát každého v autobuse a na ulici, co si o tom myslí, ale komentář by mohl být vcelku vhodný. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bloody0 bloody0 | 15. prosince 2011 v 20:40 | Reagovat

Podle mě, má každý charisma, ale každý ho má jiný druh a potom záleží na tom, jaký druh charisma přitehuje jednotlivce :D Jinak si myslím, že právě v úsměvu je jedna z těch podstatných částí charisma, protože někdo se na tebe dokáže usmát tak, že mu prastě neodoláš. Něčí úsměv ti zase může být protivný. Každý charisma nemá a pro mě je velká část chatima ve vzhledu a jakési přitažlivosti. (těžko se o tom mluví, ale hned to poznáš - jak jsi řekl)
Pěkný článek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama