proč chtít dokonalost

28. prosince 2008 v 16:10 | Valentis |  Valentismus
Hódně lidí, nejen žen, ale i mužů, hledá toho dokonalého partnera a nejlépe toho nejkrásnějšího, nejmilejšího, nejchytřejšího a snad i možná pořádně bohatýho... dobře ta bohatost nemusí hrát takovou roli... Proč hledat někoho, kdo je ze všech stránek dokonalý a kdo NEEXISTUJE?

Já vám něco povím. Hledejte člověka, který je z těch všech nedokonalejch, ten nejlepší k vám, dokonalost všech lidí spočívá v tom, že mají ty svoje hloupé chyby, díky kterým je milujeme, dokonalý člověk vás možná něčím upoutá, ale rozhodně to nebude nic, co by ve vás rozpoutalo takové láskyplné city. Ano budete ho obdivovat, budete si myslet, že je to super člověk, ale to je všechno.

Proč hledat někoho, kdo je vlastně naprosto soběstačný, když bychom mohli hledat někoho, u koho by naše puzzliky pěkně zapadly, dokonalé těleso je koule a dokonalej člověk by miloval všechny stejně bez rozdílu, byl by neuvěřitelně objektivní a když by někomu někdy něco vyčítal, tak by ho za žádné okolnosti neurazil, aspoň ne neúmyslně :D Byl by upřímný a nepřetvářel se, a za předpokladu, že nikdo není dokonalý, tak vám by se taky nelíbilo, že by vám čas od času vyčetl nějakou vaší chybu, která je pro vás jedinečná. Sice taktně, ale nemusí to být mnohdy moc příjemné. Ale to jsem odběhl.

Každý potřebuje něco jiného, každý potřebuje od partnera, aby mu dával jistou přednost, aby ste se navzájem hýčkali, protože když k tomu nedocházi někde se objeví větší skulinka. A s dokonalým člověkem by stejně nikdo nebyl tak šťastnej tak jako s někým, kdo k vám nejlíp pasuje, nemůžeme říct perfektně, protože ta pravděpodobnost je tu malá, ale možnost, že najdete někoho, kdo vám vyhovuje je dost velká... vždyť je tu tu 6 miliard lidí ne?

Dokonalost každého spočívá v rafinovanosti jeho nedokonale tvářících se charakterových, fyzických, ale i mentálních nepřesností... Dokonalost nespočívá v přesnosti, nýbrž v originalitě každého výrobku(člověka)... Valentismus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama