jak poznat dobrou(kvatliní) restauraci-hospodu 1: záchody

22. prosince 2008 v 18:33 | Valentis |  kvalitní místa
První co mne napadne co se týče kvalitních hospod, ale i takzvaných pajzlů je, že mají čisté, když už ne dobře zařízené a čisté, záchody. na první pohled poznáte, že se o své záchody starají, a že tam nechodí vagabundi nebo jiní exotičtí vyvrhelové, kteří si buď myslí, že ho mají o půl metru delšího, takže si od mušle stoupnou dál, nebo jsou tak opilí, či jinak dezorientovaní, že se do mušličky prostě netrefí.

Potom mísy... Když jde někdo na mísu močit, vememeli v potaz, že se na záchodě sejde víc lidí než je mušlí, tak samozřejmě zdvihne prkénko, a co se často nevidí? je počurané takovým způsobem, že by se člověk bál. Když už sakra chlapi máte upilovanou mušku, tak si při tom chcaní sedněte, vždyť vás tam nikdo neuvidí . No a co se týče kadění, když už se vyděláte do mísy a jste patřičně očištěni a SPLÁCHLI ste, tak se ještě podívejte, zda tam po vás něco nezbylo, v ze 2 případů z 5 jsou záchody připosraný. A nebudu se moc mýlit, když řeknu, že vedle mísy je štětka, kterou se dá ten záchod nádherně obkroužit (samozřejmě z vnitřní strany) takže po vás po dalším spláchnutí nezbude ani stopy. Když už mám rád čistý záchody, tak když je opouštím tak je nezanechám v horším stavu než před tím.

Taže shrnutí:
Při návštěvě záchodů, když je nachcáno na zemi, na prkýnku a nebo posraná mísa, je to známka toho že tam chodí kdejakej vůl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama