j.p.k.r-h 2: pití

23. prosince 2008 v 9:51 | Valentis |  kvalitní místa
Bereme v úvahu zařízení s 5 a více stoly.

Vejde tam, vyberete rychle stůl a zasednete, přijde číšník(ce), pokud vůbec přijde, podá vám lístky a ptá se co si dáte k pití. Dejme tomu, že si objednáte Whisky a vaše slečna víno, číšník odejde, a teď přichází vaše biologické odpočítávání, pokud s pitím přijde takřka okamžitě, ano musím říct, to je člověk na svém místě, když přijde do 5 minut, a je plný podnik, ok má fofry, ale pokud j ste tam sami a on přijde po deseti minutách, s omluvou, sorry dneska jedivnej den, tak ten človek tam nemá co dělat, ať už je to sebehezčí servírka, nebo číšník, prostě je to jeho ostuda.

Fajn, donesl vám pití, teď přichází test kvality dané obsluhy,(to co považuju za samozřejmost je čistota, pokud není sklenice umytá, nezkoumejte ostatní věci a hned si ji(ho) zavolejte k sobě) sáhněte na skleničku, alkohol by se měl podávat v chladném skle, pokud je sklenička teplá je něco v nepořádku, dejme tomu, že je sklinka studenější než teplota kolem. Ve sklenici by nemělo plavat moc ledu, protože po chvíli by ste tam měli víc vody než whisky... Ucůcnete si, zlatavá ledová štiplavá tekutina se rozlila po vašem jazyku, myslíte si, že by ste si to dokázali takle vychutnat se špinavou sklenicí? Já bych asi napřed hledal místo, kde se ještě nepilo...

Co by se mělo týkat vína vaší slečny... sklenice by měla být také studená, pokud ji bere slečna za jinou část než za úzkou nožičku, tak si víno akorát ohřívá sama, protože led by ve víně byl jako pěst na oko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama